GoGreen

Muğla / Fethiye yöresinin doğal zeytin ve zeytinyağı.

Mağazamız
1

TOMBUL ZEYTİNYAĞININ DİĞERLERİNDEN FARKI NEDİR DİYE MERAK EDİYORSANIZ İŞTE CEVABI

PİYASADA SATILAN KİLOSU 20 İLA 60 TL ARASINDA DEĞİŞEN ZEYTİNYAĞLARI NATUREL ADI ALTINDA SATILMAKTA İSEDE ASLINDA RİVİERA DEDİĞİMİZ TÜR ZEYTİNYAĞLARIDIR.PEKİ NEDİR RİVİERA ZEYTİNYAĞI?

Sözcük olarak güzel gözüken ama kalite olarak düşük kalitedeki zeytinyağı türü olan “RİVİERA” zeytinyağına dikkat edin !

Riviera Zeytinyağı Nedir ?
Zeytinler dalından kopup toprağa düştüğü anda asitlenmeye başlar. Bu zeytinlerden elde edilen yağlar asit bakımından yüksek asitli olur ayrıca tat ve koku bakımından tüketilemeyecek durumdadırlar. Bu yağlar kimyasal ve ısıl işlemlerden geçirilerek tatsız ve kokusuz bir hale getirilirler. Bu işlemler sebebiyle de besin değerlerini kaybederler. Daha sonra içine %10-20 oranında sızma zeytinyağı eklenerek tat ve koku bakımından yenebilecek duruma getirilmektedirler. Antioksidan ve mineral yönünden fakirdirler, zeytinyağı kalitesinden ve faydalarından uzaktırlar.

Naturel Sızma Zeytinyağı Nedir ?
Zeytinden fiziksel işlemler uygulanarak elde edilen, hiçbir kimyasal işlem görmeyen berrak, yeşilden sarıya değişebilen renkte kendine özgü tat ve dokuda, doğal (naturel) halinde tüketilebilen, içerdiği serbest yağ asitleri 1’i geçmeyen zeytinyağları doğal sızma zeytinyağlarıdır. Sızma zeytinyağı, fiziksel kuvvetle (ezme, parçalama vs) zeytinden yağı çıkarılır ve tüketiciye sunulur. Yağı çıkarmak için çok yeni farklı teknolojiler de mevcuttur. Sızma zeytinyağı sıcak ve soğuk baskı olmak üzere kabaca ikiye ayrılır. Soğuk taş baskı zeytinyağı, zeytinlerin ezilerek, yağlarının çıkarılması işlemidir ki en sağlıklısı en doğalı budur ancak pahalıdır, verimi düşüktür. sıcak baskı denen zeytiinyağında sıcak su kullanılır. bu da gene doğal bir yöntemdir ancak zeytinyağında bulunan ve insan sağlığı için çok faydalı olan bazı antioksidanlar, tokoferoller 37 derece gibi bir sıcaklıkta zarar görür. 

TOMBUL ZEYTİNYAĞLARI SADECE SOĞUK TAŞ BASKI İLE ÜRETİLİR VE CAM ŞİŞELER İLE  SAKLANARAK EN SAĞLIKLI ŞEKİLDE TÜKETİME SUNULUR.PİYASADAKİ BÜTÜN NATUREL VE RİVİERA OLARAK SATILAN ZEYTİNYAĞLARINDAN FARKI İLAÇSIZ VE SADECE YAĞMUR SUYU İLE BESLENEN ZEYTİN AĞAÇLARIMIZDAN TOPLADIĞIMIZ ZEYTİNLERİMİZİN SOĞUK TAŞ BASKI İLE EZİLEREK HAZIRLANMASI VE HİÇBİR FABRİKASYON İŞLEME MARUZ KALMAMIŞ OLMASIDIR.

Post A Comment

You must be logged in to post a comment.